Zwycięski debiut Miłosza Redzimirskiego

Swój zwycięski debiut przed grodziską publicznością w LOTTO Superlidze zaliczył wychowanek Akademii Bogorii Miłosz Redzimski. To dobra okazja, żeby przybliżyć Wam drogę, jaką przebył nasz 13-latek do pokonania zwycięzcy II Grand Prix Polski Seniorów Adama Dosza.
Miłosz swoją przygodę z tenisem stołowym rozpoczął w wieku 6 lat pod okiem trenera Pawła Szelińskiego. To właśnie trener Paweł był pomysłodawcą naszej Akademii Tenisa Stołowego, dzięki której zajęcia tenisa stołowego odbywają się w każdej szkole na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. 6-letni Redzimski podobnie jak wszystkie dzieci w naszej Akademii i klubie trenował zgodnie z programem „FUNdamenty. Od marzenia do mistrzostwa” opracowanym przez trenera Jerzego Grycana.
Głównym założeniem tego nowoczesnego programu jest nauka gry w tenisa stołowego zgodnie z najwyższymi światowymi standardami. Najpierw Miłosz opanował podstawowe uderzenia (FUNdamenty I), które szlifował pod czujnym okiem wspomnianego P. Szelińskiego. Następnie przeszedł do grupy prowadzonej przez Dariusza Budzicha i zabrał się do nauki kompletnej techniki w ramach jego typu-stylu gry (FUNdamenty II). Pracę zapoczątkowaną przez trenera Darka, kontynuuje trener Zbigniew Grześlak, przy pomocy szkoleniowców: Li Yan Lin oraz Marcina Sankowskiego.
Od najmłodszych lat było widać u adepta naszej Akademii dużą zawziętość do treningu i przyjemność z gry w tenisa stołowego. Miłosz bardzo często zostawał po treningach, żeby móc grać ze starszymi osobami trenującymi w ramach naszej grodziskiej ligi amatorów. Potrafił przebywać na sali nawet po siedem godzin. Wakacje najczęściej spędzał na obozach FUNdamentów, prowadzonych przez trenera Grycana. Tam pracował z trenerską ekipą programu: Magdaleną Górowską, Mariuszem Pyśkiem, Piotrem Ciszakiem, Hubertem Spychałą i Tomaszem Szarym.
Systematyczne treningi zaowocowały już kilka sezonów temu zwycięstwami w turniejach Grand Prix Polski. Najczęściej rywalizował z dwa lub trzy lata starszymi zawodnikami. Miłosz od dwóch lat odnosi również sukcesy na arenie międzynarodowej. W zeszłym roku wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetów w singlu, będąc dwa lata młodszym od większości swoich przeciwników. W tym sezonie z kolei wywalczył już brązowy medal Drużynowych World Kadet Challenge. W światowym rankingu dzieci do lat 15 młody Redzimski plasuje się na wysokim szóstym miejscu.
Intensywna praca szkoleniowa połączona ze startami w zawodach jest możliwa dzięki wsparciu byłej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Mazowieckim Pani Danucie Pokropek oraz wychowawczyni Pani Beacie Kierzkowskiej. Obecnie nad planem lekcji i edukacją Redzimskiego obok Pani Beaty czuwa nowa szefowa „dwójki” Pani Agnieszka Lachowicz. Licząc kolejne osoby zaangażowane w przygodę sportową młodego pingpongisty, uderza fakt jak wiele osób pracowało i dalej pracuje na korzyść Miłosza i innych naszych zdolnych zawodników i zawodniczek. A przecież wszystkich nie sposób wymienić.
Mamy nadzieję, że zwycięstwo nad Adamem Doszem to kolejny krok naszego zawodnika na drodze Mistrzostwa sportowego.
P.S.
Hala sportowa, sprzęt, kilkadziesiąt trenujących dzieci, szkoleniowcy, rodzice, Edyta i Dominik uwijający się jak pszczoły, żeby wszystko ze sobą spiąć. A wszystko to zrodziło się w głowach Darisza Szumachera, Krzysztofa Sochy, Stanisława Kurackiego i Dariusza Łysuniaka, którzy jak Atlas mityczny świat, tak oni utrzymują klub na swoich barkach :).
Oczywiście razem z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim 😉 🙂

Laura Stypuła z 7b z dwoma srebrnymi medalami !!!

Laura Stypuła uczennica kasy 7b  zdobyła 2 srebrne medale na Halowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w dniach 09.12 – 13.12. 2019 r w Bielsku- Białej w kategorii U14.
Laura Stypuła  podopieczna trenera Włodzimierza Filipiaka, reprezentująca Klub Tenis Kozerki wróciła z Halowych Mistrzostw Polski z Bielska – Białej z dwoma srebrnymi medalami !!!
 W singlu  po bardzo dobrej grze i bez straty seta (pokonała dwie wyżej rozstawione zawodniczki) zameldowała się w finale, gdzie uległa rozstawionej z nr 1  Monice Stankiewicz. Natomiast w grze  deblowej w parze z Orianą Gniewkowską po bardzo zaciętym boju zdobyła również  drugie miejsce.
GRATULUJEMY !!!

Zofia Śliwka na podium GPP Młodziczek ‼️

Zosia potwierdziła swoją wysoką dyspozycję podczas turnieju w Brzegu Dolnym, gdzie uległa dopiero w półfinale Natalii Gaworskiej z wrocławskiego klubu.
Tuż za podium zakończyła rozgrywki Milena Mirecka
Antonina Zembowicz zajęła miejsce 9-12, natomiast Aleksandra Oskiera 25-32.
Dziewczyny zaznaczyły swoją obecność w ścisłej czołówce Polski !!!
W zawodach brali udział również chłopcy, Kamil Sadowski i Piotr Garwoła, którzy zajęli odpowiednio miejsca 33-40 oraz 57-64 w turnieju głównym.

Niestety piątkowych eliminacji nie przebrnął rywalizujący z 3 lata starszymi Jakub Dobosz.

Paweł Szeliński

Złoto dla Zosi !!!

Zosia Śliwka podwójną zwyciężczynią turnieju nadziei olimpijskich!

Do złota drużynowego w tenisie stołowym adeptka naszej szkoły dołożyła dzisiaj zwycięstwo w turnieju indywidualnym, zostawiając w pokonanym polu Oliwię Wątor, Natalię Gaworską oraz zawodniczki z Słowacj8i i Czech.

Wielkie brawa dla Zosi i jej trenera Pawła Szelińskiego, który wspierał młodą zawodniczkę przez cały turniej w Czechach!

Miłosz Redzimski 5 kadetem na świecie!!!

Miłosz Redzimski z klasy 7b piątym kadetem na świecie!!!

W rozgrywanym w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie turnieju World Cadet Challenge adept naszej Akademii wywalczył 5. miejsce w singlu oraz brązowy medal w deblu w parze z Mateuszem Zalewskim.

Ta prestiżowa impreza rozgrywana od 2002 roku uznawana jest za nieoficjalne Mistrzostwa Świata dzieci do lat 15. Po raz pierwszy dzięki działaniom naszej związku odbyła się w Polsce. Jak informowaliśmy wcześniej Miłosz wywalczył wraz z kolegami z reprezentacji czwarte miejsce w turnieju drużynowym. W singlu z kolei młody zawodnik Bogorii zajął najpierw 1. miejsce w turnieju grupowym, co dało mu awans do najlepszej 16 zawodów. W 1/8 finału Miłosz pokonał 4:0 w setach Deniela Berzosa z Hiszpanii. W ćwierćfinale Redzimski uległ z kolei późniejszemu finaliście leworęcznemu Koreańczykowi Jang Seongilowi. Nasz młody tenisista przegrał ten pojedynek 1:4 w setach.

W grach o miejsca Miłosz zanotował dwa kolejne zwycięstwa, pokonując najpierw Rogello Castro z Meksyku 3:0 w setach. W decydującym o 5. miejscu pojedynku Redzimski po wyrównanym boju pokonał 3:2 Nigeryjczyka Mati Taiwo. W całych zmaganiach indywidualnych adept Bogorii zwyciężył 6 pojedynków i zanotował tylko 1 porażkę. Brak medalu w singlu Miłosz „odbił” sobie w grze podwójnej wraz z Mateuszem Zalewskim. Niedawno wywalczyli oni srebrny medal w silnie obsadzonym Croatia Open. Teraz z kolei wywalczyli brąz w World Cadet Challenge. W drodze do wspomnianego brązu polscy kadeci pokonali w ćwierćfinale bardzo mocną parę Movileanu/Laffineur 3:1 w setach. W półfinale nie sprostali oni z kolei deblowi Chirita/Quek Yong, przegrywając to starcie 0:3 w setach. 3,4 oraz 5. miejsce w tak prestiżowym turnieju to ogromny sukces Miłosza.

GRATULUJEMY UDANEGO STARTU!!!

Nasi górą !!!

Zosia Śliwka wygrywa I Grand Prix Polski Młodziczek!!!!

Zosia po wygraniu pojedynków okazała się najlepszą Młodziczką w Polsce. W finale uczennica naszej szkoły  pokonała 3:1 Natalie Bogdanowicz z Lidzbarka Warmińskiego.

Turniej odbywał się w Wałbrzychu w dniach 4-6 października 2019.

W turnieju brali udział również inni uczniowie naszej szkoły:

Milena Mirecka-miejsce 9

Jakub Dobosz – miejsce 25

Aleksandra Oskiera – miejsce 49

Nasi sportowcy z wizytą u Premiera Morawieckiego

W Warszawie odbyło się spotkanie Premiera z uczniami naszej szkoły.

Młodzi tenisiści mogli wczuć się w rolę Ministrów, zwiedzić niepowtarzalne miejsca w budynku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, które znają z telewizji oraz rozegrać mecz tenisa stołowego z szefem rządu.

Podczas wizyty dzieci zwiedziły budynek oraz poznały jego historie. Miały możliwość obejrzenia najciekawszych pomieszczeń, w których zapadają ważne decyzje, przyjmowani są zagraniczni goście oraz odbywają się konferencje prasowe.

Dzieci wzięły udział w nieformalnej Radzie Ministrów. Pytali m.in. o to: Czy trudna jest praca premiera? Jaka jest ulubiona dyscyplina sportu Pana Premiera? Jak rozpoczęła się przygoda z tenisem stołowym? Czy ma jeszcze czas na uprawianie sportu? Dzieci zaprosiły także Mateusza Morawieckiego do odwiedzenia ich szkół.