Miłosz Redzimski 5 kadetem na świecie!!!

Miłosz Redzimski z klasy 7b piątym kadetem na świecie!!!

W rozgrywanym w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie turnieju World Cadet Challenge adept naszej Akademii wywalczył 5. miejsce w singlu oraz brązowy medal w deblu w parze z Mateuszem Zalewskim.

Ta prestiżowa impreza rozgrywana od 2002 roku uznawana jest za nieoficjalne Mistrzostwa Świata dzieci do lat 15. Po raz pierwszy dzięki działaniom naszej związku odbyła się w Polsce. Jak informowaliśmy wcześniej Miłosz wywalczył wraz z kolegami z reprezentacji czwarte miejsce w turnieju drużynowym. W singlu z kolei młody zawodnik Bogorii zajął najpierw 1. miejsce w turnieju grupowym, co dało mu awans do najlepszej 16 zawodów. W 1/8 finału Miłosz pokonał 4:0 w setach Deniela Berzosa z Hiszpanii. W ćwierćfinale Redzimski uległ z kolei późniejszemu finaliście leworęcznemu Koreańczykowi Jang Seongilowi. Nasz młody tenisista przegrał ten pojedynek 1:4 w setach.

W grach o miejsca Miłosz zanotował dwa kolejne zwycięstwa, pokonując najpierw Rogello Castro z Meksyku 3:0 w setach. W decydującym o 5. miejscu pojedynku Redzimski po wyrównanym boju pokonał 3:2 Nigeryjczyka Mati Taiwo. W całych zmaganiach indywidualnych adept Bogorii zwyciężył 6 pojedynków i zanotował tylko 1 porażkę. Brak medalu w singlu Miłosz „odbił” sobie w grze podwójnej wraz z Mateuszem Zalewskim. Niedawno wywalczyli oni srebrny medal w silnie obsadzonym Croatia Open. Teraz z kolei wywalczyli brąz w World Cadet Challenge. W drodze do wspomnianego brązu polscy kadeci pokonali w ćwierćfinale bardzo mocną parę Movileanu/Laffineur 3:1 w setach. W półfinale nie sprostali oni z kolei deblowi Chirita/Quek Yong, przegrywając to starcie 0:3 w setach. 3,4 oraz 5. miejsce w tak prestiżowym turnieju to ogromny sukces Miłosza.

GRATULUJEMY UDANEGO STARTU!!!

Nasi górą !!!

Zosia Śliwka wygrywa I Grand Prix Polski Młodziczek!!!!

Zosia po wygraniu pojedynków okazała się najlepszą Młodziczką w Polsce. W finale uczennica naszej szkoły  pokonała 3:1 Natalie Bogdanowicz z Lidzbarka Warmińskiego.

Turniej odbywał się w Wałbrzychu w dniach 4-6 października 2019.

W turnieju brali udział również inni uczniowie naszej szkoły:

Milena Mirecka-miejsce 9

Jakub Dobosz – miejsce 25

Aleksandra Oskiera – miejsce 49

Nasi sportowcy z wizytą u Premiera Morawieckiego

W Warszawie odbyło się spotkanie Premiera z uczniami naszej szkoły.

Młodzi tenisiści mogli wczuć się w rolę Ministrów, zwiedzić niepowtarzalne miejsca w budynku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, które znają z telewizji oraz rozegrać mecz tenisa stołowego z szefem rządu.

Podczas wizyty dzieci zwiedziły budynek oraz poznały jego historie. Miały możliwość obejrzenia najciekawszych pomieszczeń, w których zapadają ważne decyzje, przyjmowani są zagraniczni goście oraz odbywają się konferencje prasowe.

Dzieci wzięły udział w nieformalnej Radzie Ministrów. Pytali m.in. o to: Czy trudna jest praca premiera? Jaka jest ulubiona dyscyplina sportu Pana Premiera? Jak rozpoczęła się przygoda z tenisem stołowym? Czy ma jeszcze czas na uprawianie sportu? Dzieci zaprosiły także Mateusza Morawieckiego do odwiedzenia ich szkół.