Bezpiecznie w sieci

Drogi Uczniu !!!

Aktualnie dużo czasu spędzamy przy komputerach i innych urządzeniach elektronicznych, które służą nam do nauki i pracy.  W związku z tym przygotowałam dla Was kilka przypominających informacji dotyczących bezpiecznego korzystania z sieci.
Dbajcie o siebie i bliskich !

ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU

Chroń swoje dane!!!

Takie dane jak twoje imię, nazwisko, numer telefonu, karty kredytowej czy PESEL powinny być przez Ciebie pilnie strzeżone. Nie należy ich podawać osobom poznanym przypadkowo w internecie ani zapisywać na stronach. Nigdy nie wiadomo, jak takie osoby będą chciały te dane wykorzystać.

Dbaj o wizerunek!!!

W sieci umieszczaj tylko takie zdjęcia i treści, które nie będą szkodliwe dla Ciebie i innych. Pamiętaj o tym, że informacje udostępnione w internecie pozostają tam nawet po usunięciu.

Nie trolluj!!!

Nie prowokuj i nie obrażaj innych internautów na portalach społecznościowych, blogach, forach czy komunikatorach. Nie dawaj się sprowokować. „nie karm trolla”

Odpowiedzialność!!!

Szanuj innych, nie podpisuj się pod czyjąś pracą. Podawaj źródło jeśli korzystasz z materiałów pochodzących z sieci.

PAMIĘTAJ !!!

PODSZYWANIE SIĘ  POD KOGOŚ INNEGO

JEST KARALNE!!!!!

www.sieciaki.pl