Bezpieczni w czasie ferii

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, chcielibyśmy zaprezentować Państwu film instruktażowy, mówiący o bezpieczeństwie Państwa dzieci. Adresatami jesteście Wy – Rodzice! Film powstał, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu i zaprezentowanych jest w nim 10 porad dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku. Głównym założeniem tego programu jest ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”, w której uczestniczy już 2500 szkół i przedszkoli z całej Polski. Program objęty jest patronatem ministra Edukacji Narodowej.

Ferie zimowe to czas wolny dla dzieci, okres większej beztroski, wolności. Jest to czas w którym dzieci często pozostają bez nadzoru dorosłych. Jednak brak uwagi rodzica lub opiekuna może prowadzić do niebezpiecznych dla dziecka wydarzeń.
Rodzicu, zwróć uwagę z kim przebywa Twoje dziecko! Gdy wychodzi zobacz, czy jest bezpieczne na drodze. Czy ma elementy odblaskowe, aby było widoczne dla nadjeżdżających samochodów. Czy rozmawiałeś z synem/córką co ma zrobić, gdy się zgubi? Dzieci coraz więcej czasu spędzają w serfując w sieci, czy rozmawiałeś z synem/córką o zagrożeniach wynikających z korzystania z internetu?
Rodzicu w czasie, kiedy Twoje dziecko ma wolne, możesz poświęcić mu czas, obserwować jego zachowanie, budować lepsze relacje. Nie zawsze tak jest ponieważ pracujesz, nie zawsze masz czas masz, aby poświęcać go dzieciom. Jednak możesz zadbać o jego bezpieczeństwo!

Rodzicu, to ty jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo swojego dziecka!

Zapraszamy do zapoznania się z filmem, który przypomni Państwu o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.