BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

„Poznasz świętego po jego bucie (atrybucie)”

We wtorek 31 października w godzinach od 17 do 19-tej pierwsze piętro naszej szkoły zamieniło się w NIEBO, w którym odbył się bal świętych. Przybyli święci z różnych epok i stron świata.

Poczet rozpoczęła święta Rodzina: Józef i Maryja. Pojawili się dwaj najważniejsi apostołowie: św. Piotr i św. Paweł. Liczna była reprezentacja świętych niewiast: Weronika, Magdalena, Agnieszka, Łucja, Zuzanna, Natalia, Matka Teresa z Kalkuty. Dotarły też dzieci z Fatimy: św. Łucja, św. Hiacynta i św. Franciszek. Nie zabrakło również polskich świętych: Jadwigi Andegaweńskiej, Faustyny i Jana Pawła II.
Zabawa przy bardzo dobrej muzyce była wspaniała. Bawili się wszyscy: dzieci, p. Dyrektor, nauczyciele i rodzice.
Wspólnym tańcom i śpiewom towarzyszyły liczne konkursy min. budowanie wieży i wyścig ślimaków.
Najważniejszym punktem była prezentacja wszystkich świętych i wybór najpiękniejszego stroju wieczoru. Jury w składzie ks. Krystian, p. Ania Szmaus i p. Jola Surała wybrało 10 kreacji świętych. O kolejności miejsc na podium zadecydowali wszyscy uczestnicy balu, nagradzając poszczególne postacie siłą oklasków. Na podium znaleźli się kolejno:

1 miejsce – św. Jan Paweł II, za którego przebrał się Bartek Zjawiński z Vd
2 miejsce – św. Łucja, za którą przebrała się Zuzia Zajączkowska z VIc;
3 miejsce – św. Paweł z Tarsu, za którego przebrał się Paweł Górski z VIId;

Medale i nagrody „złotej dziesiątce” wręczyła p. Dyrektor Danuta Pokropek.
Wszyscy uczestnicy balu za swoje piękne stroje, odpowiednio dobrane atrybuty i przede wszystkim świetną zabawę zostali nagrodzeni.
Bal poprowadził profesjonalny wodzirej – katecheta naszej szkoły p. Łukasz Pytlakowski a oprawą medialną zajął się ks. Krystian Grzyb.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszego balu i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie świętych.