„Bądź pozdrowiony gościu nasz…”

16 maja 2018 roku w naszej szkole gościliśmy ks. Biskupa Rafała Markowskiego. Społeczność szkolna zgromadzona na hali sportowej zaśpiewała radosne „Bądź pozdrowiony gościu nasz”.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu Pieśni szkoły, dostojnego gościa przywitali uczniowie, p. Burmistrz i p. Dyrektor, która zaprezentowała działalność szkoły w wymiarze edukacyjnym, wychowawczym i duchowym.
Kolejnym punktem spotkania była część modlitewna poprowadzona przez ks. Marcina Grabowskiego. Została odczytana Ewangelia, następnie modlitwa powszechna wypowiedziana przez przedstawicieli uczniów, nauczycieli i rodziców zakończona Modlitwą Pańską.
Po części modlitewnej rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie klasy Ie pod batutą p. Roberta Dziekańskiego przepięknie zaprezentowali się odśpiewując trzy utwory religijne.
Niewątpliwie wielką atrakcją był wywiad z ks. Biskupem. Wybrani uczniowie zadawali pytanie, dzięki którym społeczność szkolna mogła lepiej poznać dostojnego gościa.
Na zakończenie ks. Biskup udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa.
Na pożegnanie wszyscy odśpiewaliśmy pieśń „Spotkał mnie dziś Pan”.
To był bardzo radosny i miło spędzony czas!