70 lat UNICEF w Szkole Podstawowej nr 2

30 listopada 2017 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Mazowieckim obchodziła święto 70-lecia organizacji UNICEF. Nasza szkoła od lat współpracuje z UNICEF ? Polska. Braliśmy udział w takich akcjach, jak: Gwiazdka dla Afryki, Wszystkie Kolory Świata oraz Mali Uczniowie Idą do Szkoły. Gościem specjalnym uroczystości był p. Ishmael Beah, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.
W spotkaniu wzięli również udział: p. Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska, p. Zofia Dulska, Dyrektor ds. Komunikacji i Marketingu Internetowego UNICEF, p. Małgorzata Połowniak ? Dąbrowska, Koordynator Projektów Edukacyjnych UNICEF oraz p. Renata Bem, współpracująca z UNICEF, która pełniła rolę tłumacza gościa specjalnego. Nie zabrakło przedstawicieli naszych lokalnych władz: p. Grzegorza Benedykcińskiego, burmistrza naszego miasta, p. Ewy Burzyk, dyrektora Biura Oświaty oraz p. Pawła Twardocha, dyrektora Centrum Kultury, gości ?z innych szkół oraz lokalnych mediów ? radia i gazety Bogoria.
Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia p. dyrektor Danuty Pokropek, która powitała wszystkich obecnych gości. Obejrzeliśmy krótki film o działalności UNICEF oraz sytuacji dzieci w ogarniętej wojną Syrii, po którym na scenę został zaproszony p. Marek Krupiński. Ambasador Dobrej Woli UNICEF Ishmael Beah opowiedział o swoim dzieciństwie w armii oraz o działalności na rzecz dzieci całego świata. Odpowiedział również na kilkanaście pytań zadanych przez uczniów naszej szkoły.
Uroczystość uświetnił wspaniały występ muzyków, chóru, solistów oraz tancerzy naszej szkoły pod kierownictwem pana Roberta Dziekańskiego. Gościom zaprezentowano żywą interpretację obrazów Józefa Chełmońskiego: ?Pod Twoją Obronę?, ?Bociany?, ?Kaczeńce?, ?Babie Lato? oraz ?Czwórka?, do której tekst napisał Wojciech Siemion, a muzykę skomponował Janusz Tylman. Ten słowno ? muzyczny spektakl nosił tytuł ?Rzewna Nuta?. Uroczyste spotkanie zakończyło się przepięknym wykonaniem hymnu UNICEF. Wydarzenie to zainaugurowało inicjatywę naszej szkoły ?Dwójka dla Niepodległej?.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w tym wspaniałym wydarzeniu.