Wycieczka 4a oraz 4d do tajnej kwatery Św. Mikołaja

?Jak donoszą zawsze ciekawskie zwierzęta, niedaleko Warszawy zaczęły pojawiać się Elfy i Śnieżynki. W wyniku przeprowadzonego śledztwa okazało się, Święty Mikołaj utworzył w tym miejscu ściśle tajną kwaterę, w której przygotowuje się do najważniejszego wydarzenia roku – Dnia Świętego Mikołaja oraz Gwiazdki. Choć niechętny wizytom, postanowił pokazać swoją tajemniczą bazę tylko tym, którzy pomogą mu w pracy. W kwaterze jest mnóstwo do zrobienia. Po wykonaniu wielu żmudnych zadań zawita do nas sam Święty Mikołaj?.

Dnia 8 grudnia klasa 4A oraz 4D wraz z naszymi wychowawczyniami p. A. Górską i p. I. Bielską oraz z paniami M. Jarzyną i R. Sajdą wybrały się do tajnej kwatery św. Mikołaja (nie żartuję!!).

Gdy dojechaliśmy na miejsce przywitały nas elfy, które zabrały nas na warsztaty kulinarne z wyrobu pierników i wigilijnych pierogów. Samodzielne wykonanie tych smakowitych i pachnących specjałów dało nas dużo radości i niezwykłą satysfakcję. Zrozumieliśmy, że warto włożyć trochę wysiłku, aby uzyskać smakowity efekt . Ponadto gotowanie w grupie było dla nas nieznanym wcześniej, przyjemnym doznaniem.
Po skończonej pracy wyruszyliśmy na warsztaty ze zdobienia bombek i kart świątecznych. Ręcznie zdobiliśmy bombki, a później zabraliśmy się za tworzenie kartek świątecznych. A że czas świąt to wzniosły okres sprzyjający pracy twórczej, wszyscy staraliśmy się, więc stworzyć dla naszych bliskich coś wyjątkowego.

Gdy już wszystko zostało przyozdobione udaliśmy się na warsztaty mydlarskie. Ozdobne mydełko to świetny pomysł na upominek. Pełniąc funkcję dekoracyjną w łazience oraz przy każdym użyciu stale przypomina obdarowanemu o darczyńcy. Warto, więc wiedzieć jak je wykonać.
W międzyczasie przygotowane przez nas pierogi zostały ugotowane i po super zabawie mogliśmy zjeść wykonany własnoręcznie gorący posiłek
Na zakończenie spotkaliśmy się z Św. Mikołajem, otrzymaliśmy drobne upominki i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Było suuuuuper!!!!
4A / 4D