11 Listopada w klasach 4-8

Uroczysta Akademia z okazji 11 Listopada

„Jedna jest Polska, jak Bóg jeden w niebie,

Wszystkie me siły jej składam w ofierze.

Na całe życie, które wziąłem z Ciebie,

Cały do Ciebie, Ojczyzno, należę”

Dnia 8 listopada od rana w naszej szkole było bardzo uroczyście. Cała społeczność szkolna przybyła do naszej 2 w strojach galowych. Już o godzinie 8.00. uczniowie klasy 5g pod kierunkiem p. A. Rybak i M. Marek rozpoczęli akademię z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zgromadzona podczas występu publiczność mogła dowiedzieć się, jak wyglądała trudna, bo aż 123-letnia walka naszych rodaków, aby obecnie możliwe było uczęszczanie do szkoły, nauka literatury i dziejów naszego kraju oraz życie w wolnej ojczyźnie. Nie zabrakło poezji patriotycznej i ważnych dat. Program artystyczny bardzo zainteresował wszystkich z klas 4-8. W ciszy i skupieniu oglądali i słuchali aktorów z kl. 5g.

Występ został wzbogacony koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru, pod batutą p. Roberta Dziekańskiego.

Marta Marek